Ice Attack 2011 za nami

Na starcie sobotniego treningu – Ice Attack 2011, podobnie jak ostatnio, stawiło się kilkunastu kierowców i spora ilość kibiców.

Do dyspozycji uczestników organizator oddał specjalnie przygotowaną 2.5-kilometrową trasę na zamarzniętym jeziorze Śniardwy w okolicy miejscowości Nowe Guty. W czasie imprezy uczestnicy pokonali około 150 km.

Ciekawego porównania dostarczyła obserwacja aut na oponach zimowych bez kolców, kolcowanych i kolcowanych długim rajdowym kolcem.  O ile na gładkim, świeżym lodzie samochody bez kolców odstawały bardzo wyraźnie od kolcowanych, o tyle w miarę rozjeżdzania lodu kolcami, przepaść ta zmniejszała się. Pod koniec treningu różnica czasowa na okrążeniu wynosiła zaledwie kilka sekund.

Tym razem naszej imprezie przyświecał również szczytny cel – zbiórka pieniędzy dla dwóch chłopców – Zachariasza i Jakuba z Mikołajek, którzy zmagają sie z białaczką. Podsumowanie zbiórki pieniędzy na stronie www.mikolajki24.com

Podsumowując Ice Attack to dużo frajdy, dużo ślizgania i przy okazji kolejna świetna okazja do podnoszenia swoich umiejętności za kierownicą w trudnych zimowych warunkach.

Serdecznie podziękowania dla MSR WOPR z Okartowa oraz dla Pana Krzysztofa Oleksowicza za pomoc i wsparcie!

Zapraszamy do galerii oraz do obejrzenia filmów

Ten wpis został opublikowany w kategorii informacja o imprezie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.